ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹


ANKET
Selülitlerden kurtulmak için? 
 Eczaneden ürün alıyorum
 Evde kür uyguluyorum
 Banyoda masaj yapıyorum
 Hiçbirşey yapmıyorum
  
 
Gardroplar Çiçek Açtı...
 

Bu yaz birçok tasarımcının ilkbahar yaz koleksiyonunda kullandığı detayların başında çiçek desenleri geliyor. Şüphesiz sezonun en hareketli, en renkli ve en feminen trendini çiçek desenli tasarımlar oluşturuyor. İrili ufaklı renk renk çiçekler, elbiselerde, eteklerde, pantalonlarda, tulumlarda, mayolarda kısacası her yerde karşımıza çıkıyor. Özellikle Dolce&Gabbana'nın çiçek bahçesini andıran koleksiyonundaki detaylar şimdiden sokak modasında yerini almaya başladı. Yazın habercisi bu trend sayesinde gardroplarımız çiçek açacak.

Bu renkli ve kadınsı kıyafetler yaz günlerinde sizi daha canlı ve çekici hale getirecek. Ancak kendinize çiçek desenli kıyafetler seçerken dikkat etmeniz gereken bir takım unsurlar var. Eğer kiloluysanız büyük çiçek desenli kıyafetleri giymekten kaçınmanız gerekir. Çiçek desenleri büyüdükçe siz de daha kilolu görünürsünüz. Çiçek desenli kıyafetleri ise daha düz parçalarla kombinlemeniz hoş bir şıklık elde etmek adına dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur.

Uzun çiçekli etek birçoğumuzun gardrobunda bulunabilecek bir parça. Çiçekli bir uzun eteğin üzerine giyilen salaş bir tişört ve deri ceketle bambaşka bir tarz yakalanabilir. Aksesuar olarak tercih edilen uzun saplı püsküllü çantayla da 70'lerin hippi tarzına bir gönderme yapabilirsiniz.

Çiçek desenleri gündüz olduğu kadar gece kıyafetlerinde de kullanılabilir. Gündüz giyebileceğiniz çiçekli uçuşan bir elbiseyle geceye devam edebilirsiniz. Uygun bir makyaj ve aksesuarlarla çok şık ve feminen bir şıklığı yakalayabilirsiniz.

Anneannelerinizin çiçekli basma elbiselerini birgün giymek isteyeceğiniz aklınıza gelir mi? Belli ki birilerinin aklına gelmiş.. Çiçek baskılı kumaşlardan özgürce faydalanabilirsiniz.

Aksesuarlar bir kıyafete kişilik kazandıran en önemli parçalardır. Büyük hasır bir şapkayla kombinlenen çiçekli elbiseler romantik bir tarz yakalamak için birebir.

Çiçekli bir üstü tek bir parçada kullanarak kıyafetinize hareket kazandırabilirsiniz.

Çiçekli bir pantalon bu trendi uygulamak için oldukça iddialı bir parça olabilir. Ama böyle desenli bir pantalon giymeden önce mutlaka olduğunuzdan biraz daha kilolu görüneceğinizi unutmayın..

Pantalon: Zara
Üst: Batik
Ayakkabı: Divarese
Çanta: Chanel

Bengi Söney

www.fashionblog.com.tr  
>> SAYFA BAŞINA DÖN <<