ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹


ANKET
Selülitlerden kurtulmak için? 
 Eczaneden ürün alıyorum
 Evde kür uyguluyorum
 Banyoda masaj yapıyorum
 Hiçbirşey yapmıyorum
  
 
Yaza Kucak Açın...
 

Bu yaz modası ve trendleri sayesinde benim en sevdiğim sezonlardan biri oldu şimdiden. Bunun sebebi elbette rengarenk ve desen desen olması. Sezonda beni en çok etkileyen özellik ise önceki sezonlardan farklı olması. Trendlerdeki çeşitlilik insana sınırsız bir özgürlük tanırken aynı zamanda inanılmaz bir rahatlık ve enerji veriyor. Çiçekli, çizgili, puantiyeli ve iri desenlerden capcanlı renk bloklarına, 70'lerin hippi esintisinden maskülen giysilere kadar uzanan çok geniş yelpazeli bir yaz modasına merhaba dedik... Bence yeni sezonda herkes aradığını bulabilecek…

Renk Blokları
Bu sezon neon renkler ve bu renkleri bir arada kullanmak çok moda. Bu modayı uygulamak herkes için kolay değil. Ancak tabuları yıkmanın bu yaz tam zamanı çünkü bu canlı renkler her yerde karşımıza çıkacak. Gucci, Jil Sander, Max Mara gibi birçok modaevi koleksiyonlarında başrolü neon renklere verdi. Bol kesim ve harem pantalonlar, klasik veya kısa ceketler, kalem etekler, gömlekler veya elbiseler hepsi ama hepsi rengarenk ve capcanlı. Günlük giyimde bu trendi uygulamak için en rahat kullanabileceğiniz parçaların başında ise renkli jean'ler geliyor. Hemen her tarza hizmet eden bu jean’leri düz, çizgili veya desenli üstlerle kombinleyebilirsiniz.

 
 

70'lere Yolculuk
Bol paça jean'ler, uzun etekler, çiçekli veya uçuşan gömlekler, büyük gözlükler, platform ayakkabılarla 70'lere dönüş sezonun en önemli trendlerinden. Yazın özellikle rahatlıktan yana olanlar bu bohem rüzgarın etkisi altına kolaylıkla girecek. Etro ve Missoni bu trendi etnik desenlerle birlikte hakkını vererek uygulayan tasarımcılar oldular. 70'lerin ruhu kıyafetler kadar, saç ve makyajda da kendini gösterecek.

 

Kar Beyaz
Beyaz yazın favori rengi. Bronz tende beyazın duruşu gibi başka hiçbir renk durmuyor. Bu sezon da beyaz tasarımcıların göz bebeği. Ama bu kez trend baştan aşağı bembeyaz giyinmek. Beyaz danteller, uçuşan kumaşlar, bol formlar podyumların baştacı oldu. Özellikle Dolce&Gabbana, Calvin Klein, Alexander Wang koleksiyonlarında beyazın hakimiyeti bu trendin habercisi oldu. Kış siyahından kurtulmak için bu trend herkese ilaç gibi gelecek.

 

Puantiye
İster klasik ve sade bir tarzda, ister sıradışı ve cesur, puantiye modası birçok model seçeneğiyle hayatımıza tekrar giriyor. Bu sezon puantiyeler giyimden, aksesuara, mayodan, ayakkabıya kadar her yerde karşımıza çıkacak. Dolabınızda mutlaka puantiyeli bir parça olsun. Puantiyelerle romantik, klasik veya seksi bir tarz yakalayabilirsiniz.

 


Çizgilileri Birleştirin
2011 İlkbahar/Yaz sezonunun öne çıkan trendlerinden biri de çizgili parçalar. Prada defilesinde cesurca boy gösteren çizgililer sezonun en çok kullanılan detaylarından biri oldu. İster gündüz, ister Jil Sander’in cesurca sergilediği gece elbisesi gibi bir modelle gece, çizgileri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Özellikle çoğu kadının kilolu görünme korkusuyla uzak durduğu enine çizgililer cüretkar bir tavırla karşımızda duruyor. Ancak enine çizgililer yarattığı illüzyonla bazen kurtarıcı bile olabilir. Eğer vücudunuzun üst ya da alt bölgesi diğerine oranla daha zayıf ve inceyse enine çizgili bir parçayla o bölgeyi olduğundan daha dolgun gösterip orantıyı elde edebilirsiniz.

 

Bengi Söney
www.fashionblog.com.tr  
>> SAYFA BAŞINA DÖN <<