ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹


ANKET
Selülitlerden kurtulmak için? 
 Eczaneden ürün alıyorum
 Evde kür uyguluyorum
 Banyoda masaj yapıyorum
 Hiçbirşey yapmıyorum
  
 
Neo Punk
 

Bir rock grubunun solisti edasıyla fırtına gibi esen kadınlar görüyoruz sokaklarda. Çabasız gibi görünen ama seksi, sert ama lüks giyimden hoşlanan stil sahibi kadınlar ön plana çıkmaya başladı yavaş yavaş. Özellikle 2011 İlkbahar Yaz koleksiyonlarında Rock&Punk karışımı trend podyumlarda fazlasıyla göze çarptı. Balmain, Balenciaga, Burberry Prorsum, Jean Paul Gaultier ve Isabel Marant. Bu tasarımcıların koleksiyonlarındaki punk rüzgarı sezona damgasını vuran trendin altını çizdi. Ama Balmain'in yeri benim için ayrı olduğundan mıdır bilmem, bence punk akımının öncüsü ve en iyi yorumcusu olarak Christophe Decarnin'in koleksiyonu başrolü kaptı! Deri ceketler, metal detaylar, zımbalarla sert; paçası kıvrık skinny'lerin altındaki pump'larla seksi... Punk havası için daha ne beklenebilirdi ki?

 

Punk akımının gelmiş geçmiş en iyi uygulayıcısı bence Fransız Vogue’un genel yayın yönetmeni Emmanuelle Alt olmalı. Çabasız ama bir o kadar sofistike bir tarzı var ve giydiği herşeyi mükemmel taşıyor. Lüks punk’ın tartışmasız öncüsü…

 
 

Şovlarda görüp sokak modasına uyarlamakta güçlük çekebileceğimizi düşündüğümüz trendlerin başında gelen punk aslında günlük hayata kolaylıkla adapte olabilecek bir tarz. Önemli olan bu tarzı taşıyacak kişinin kendine yakıştırması ve dozunu kendi stiline göre ayarlaması olmalı. Günlük hayatta yırtık bir jean, üzerine eskitilmiş veya vintage bir tişörtle veya mevsimine göre deri pantalon, deri ceket veya etekle kombinlenen kıyafetler punk trendini yakalamanın en pratik yolları.
Gelelim sokaktaki uygulamalarına... İşte size birkaç örnek...

 
 
 

Takip ettiğim ve tarzlarını çok beğendiğim moda blogger'ları olan Le Blog de Betty'den Betty Autier ve The Blonde Salad'dan Chiara Ferragni de punk trendini sokak modasına iyi uyarlayanlardan. Onların rock&punk trendlerini harmanlayıp asi bir şıklık yakalamalarını son derece başarılı buluyorum.

 
 
 

Bengi Söney
www.fashionblog.com.tr  
>> SAYFA BAŞINA DÖN <<