ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹


ANKET
Selülitlerden kurtulmak için? 
 Eczaneden ürün alıyorum
 Evde kür uyguluyorum
 Banyoda masaj yapıyorum
 Hiçbirşey yapmıyorum
  
 
Safari'ye Çıkıyoruz...
 

Safari trendi ilkbahar yaz modasının belki de en zamansız trendlerinden biri. Her yaz birçok tasarımcının ve markanın koleksiyonlarında kendine mutlaka yer bulan safari parçalar, bu yaz da karşımıza çıkıyor. Her zaman toprak tonlarından ilham alan, aynı zamanda altın, deri ve ahşap aksesuarlara da vurgu yapan safari tarzı, yazlık giyimin en mükemmel örneklerinden birini oluşturur.
Şehirli kadının çöldeki Katherine Hepburn'le buğulu bir kucaklaşması safari tarzını yakalamanın en ideal yolu. Kıyafetler üzerinizde akıcı duran ipekle, süet parçaların buluşmasından oluşursa mükemmel sonuca ulaşabilirsiniz.

Ancak bu kadar sofistike bir görünüme ulaşmak sizi zorlarsa, günlük hayatta bu tarzı değişik alternatiflerle uygulamanın püf noktaları da mevcut.
Öncelikli olarak kıyafetinizde kendi ten renginize yakışan hangi renkleri kullanmalısınız buna karar vermeniz gerekiyor. Haki, kum beji, ten rengi, kahverengi, altın ve bakır renkleri gibi geleneksel safari renklerine bağlı kalarak kendinize en çok yakışacak renkleri seçerek bir kombin yapmalısınız.

Bu renklerin teninizde soluk durmaması için mutlaka önceden biraz bronzlaşmanızda da fayda var.

Safarinin alışılagelmiş ve klasik tarzının dışına çıkıp, biraz daha sıradışı bir görünüm elde etmek istiyorsanız, aksesuarlarda, ayakkabı veya ojenizde canlı neon renkleri kullanarak daha modern ve eğlenceli bir stile sahip olabilirsiniz.

Klasik safari pantalonlar olarak kabul edilen kargo pantalonlar yerine, ipek veya jarse kumaşlardan yapılmış pantalon veya bermudaları tercih edebilirsiniz. Böylelikle çok daha şık ve kullanışlı bir tarz elde edebilirsiniz. Bu kumaşlar sayesinde kıyafetleriniz hem gündüz hem de gece giyilebilecek alternatifler sunacaktır.
Safari trendinin en önemli detaylarınından biri de, kullanacağınız aksesuarlar. İlhamını vahşi doğadan alan bu trendin aksesuarları da yine doğaya bir vurgu niteliğinde olmalı. Altın, bakır ve ahşap malzemeleri, hem aksesuarlarda hem de ayakkabılarda kullanarak daha feminen bir görünüm elde edebilirsiniz.

İş kadınlarını da bu trendin dışında bırakmak olmaz elbette. Safari elbiseler iş hayatında da kadınların imdadına yetişiyor. Diz üstü ve cepli elbiseler, uygun aksesuarlarla tamamlanınca birbirinden şık kombinler elde edilmesi kaçınılmaz oluyor.

Her zaman severek giydiğim kıyafetlerden oluşan safari tarzına kendi yorumum da böyle. Dökümlü bir kumaştan kargo pantalon üzerine sade ama farklı bir modelde bir üst ve ahşap aksesuarlarla bir kombin yaptım. Ama ayakkabı seçiminde yüksek topuklulardan yana bir tercih yaparak feminen bir dokunuş elde ettim.

Bengi Söney
www.fashionblog.com.tr  
>> SAYFA BAŞINA DÖN <<