ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹


ANKET
Selülitlerden kurtulmak için? 
 Eczaneden ürün alıyorum
 Evde kür uyguluyorum
 Banyoda masaj yapıyorum
 Hiçbirşey yapmıyorum
  
 
Sonbahar/Kış 2011-2012 Trendleri: Kürk
 

Geçtiğimiz birkaç sezondur kürk modası kendini defilelerde ve sokaklarda göstermekteydi. Kürklerin bu yükselen trendi, 2011-2012 Sonbahar/Kış modasında zirve yapmış ve sezonun başrolünü kapmışa benziyor. Modacıların bir lüks simgesi olarak sıkça başvurduğu kürkler ve kürk aksesuarlar, bu sezon tümüyle podyumlarda fırtınalar kopardı. PETA gibi birçok hayvan hakları savunucusunun çabalarına kimisi sahte kürklerle cevap verirken, çoğu modaevi de çeşit çeşit kürklerle modanın ihtişamından ve lüksten vazgeçemedi. 

Moda haftalarında neredeyse tüm tasarımcıların koleksiyonlarında bir şekilde yer verdiği kürkler, bu sezonun şimdiden ne kadar hareketli geçeceğinin habercisi...
Çoğu modacı bu sezon kürklerde gri, siyah ve beyaz renklere yer veriyor... Kimisi uzun kaban kimisi de kısa ceket olarak alternatifler sunuyor...

Michael Kors
Yves Saint Laurent
Alexander McQueen
Isabel Marant

Tepeden tırnağa kürklü bir görünümden uzak durma adına Michael Kors, Etro, Gucci gibi markalar kürkü kısa ceketlerde ve yeleklerde kullanmayı tercih etti.
 

Etro
Just Cavalli
Michael Kors

Kürkü yakalar, manşetler ve etek uçlarında kullanan Donna Karan, MaxMara ve Versace gibi modaevleri abartıdan uzak bir  feminenliğe vurgu yaparken, Burberry de kürkü dış giyim ve aksesuarlarla birlikte kullanarak gösterişli bir şıklık sergiledi.

Donna Karan
MaxMara
Versace
Burberry

Bu sezon renkliliğiyle de çarpıcı bir sezon olmasından ötürü, kürklerde alışılmış nötr veya klasik renklerin dışında Gucci'nin lila, mavi, bordo gibi şaşırtıcı renkleri cesurca kullanımı da dikkat çekiciydi.

Gucci
Gucci
Gucci

Bengi Söney

www.fashionblog.com.tr  
>> SAYFA BAŞINA DÖN <<