ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹


ANKET
Hangi Diyeti Uyguluyorsunuz? 
 Dr. Atkins Diyeti
 İsveç Diyeti
 Alman Diyeti
 Prenses Diyeti
 Çin Diyeti
 Karbonhidrat Diyeti
 Akdeniz Diyeti
  
 
Uzman Diyetisyen M. Turgay Köse'den Diyet ve Beslenme Önerileri
 

Etik Diyet Danışmanlık'tan Uzman Diyetisyen M. Turgay Köse, beslenme ve diyetle ilgili pek çok bilinmeyene bu sayfalar aracılığıyla ışık tutacak. Diyet yaparken dikkat edilmesi gerekenler, beslenme sırları, kilo vermeye veya almaya yönelik öneriler ve yağ dengesi gibi konuların yanı sıra sağlık sorunları yaşanılan dönemlere özel beslenme ve diyet değerlendirmeleri de bu sayfalarda yer alacak.

1977 İstanbul doğumlu olan Uzman Diyetisyen M. Turgay Köse, ilk ve ortaöğrenimini yine aynı şehirde tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda yedek subay “Diyetisyen” olarak askerlik görevini tamamladı. Ardından Florence Nightingale Hastanesi’nde Diyabet, Obezite ve Metabolizma Hastalıkları Merkezi’nde “Diyetisyen” olarak çalıştı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nden, “Toplu Beslenme Sistemleri Bilim Uzmanlığı” aldı. Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Şubesi’nde Yönetim Kurulu’nda yer alan, Obezite Derneği ile Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği’ne üye olan Köse, beslenme danışmanlığı ve eğitimi çalışmalarını yaklaşık 3 senedir kurucusu olduğu Etik Diyet Danışmanlık’ta sürdürüyor. Köse, besin ve ilaç sanayisindeki çeşitli firmalarda danışman; televizyon programları, fuarlar, kongreler ve seminerlerde konuşmacı; gazete, dergi ve web sayfalarında köşe yazarı olarak görev yapıyor.

Uzman Diyetisyen M. Turgay Köse, beslenme ve diyetle ilgili bütün merak ettiklerininizi sizlere bu sayfalar aracılığı ile aktaracak...


ALT KONULAR  
Kanserden Korunmak İçin Beslenme İlkeleri
Vücudumuzun Şekere İhtiyacı Var mı?
Tartım Doğru Sonuç Veriyor mu?
Besinleri Satın Alma, Saklama, Hazırlama ve Pişirme İlkeleri
Kanserden Korunmak İçin Beslenme İlkeleri
Vücut Yağ Oranı ve Önemi
0 – 1 Yaş Grubu Bebeklerin Beslenmesi
Kış Aylarında Beslenme
Kilo Almak İçin Püf Noktaları
Beslenmede Davranış Değişikliği Tedavisi
Andropoz Döneminde Beslenme
Diyet Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Yanlış Zayıflama Yöntemlerine Kanmayın!
Kilo Vermeye Yönelik Öneriler
Adet Döneminde Beslenme
Hatalı Diyetlerin Diyetini Ödemeyin
1 Haftada En Fazla Kaç Kilo Verebilirim?
Doğru Bilinen Yanlışlar
Ucuz ve Besleyici Besin Seçimi
Beslenmede Şeker ve Yağların Yeri  
>> SAYFA BAŞINA DÖN <<