Haberler >> Psikoloji
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹


ANKET
Evliliğinizdeki en önemli sorun nedir? 
 Ekonomik (maddi) sorunlar
 Aileler arası çatışma
 Cinsellik
 Aile içi şiddet
 İletişimsizlik
 Aldatma
 Diğer
  Hastalık kronikse ruh sağlığı tehlikede
Kronik hastalıkları olanlar güvensiz ve kaygılı hissetmeye daha meyilli. Araştırmalara göre kronik hastalıklar 4 kişiden birinde psikolojik sorunlara yol açıyor.
[11.01.2018]

Yeni Yıl İçin Küçük Notlar Alın
Yeni yıl için hedefler koyma isteğiniz varsa, kendinize özel küçük notlar hazırlayın. Bu motive olmanızı sağlar ve amaçlarınıza ulaşmanıza yardımcı olur.
[31.12.2017]

Kimler Şiddete Daha Yatkın?
Uzmanlara göre, herhangi bir canlıya şiddet uygulayıp, bunun üzerine hiçbir suçluluk duymayan kişiler anti-sosyal kişilik bozukluğu sorunu yaşıyor.
[14.12.2017]

Çocuğunuz Depresyona mı Yakalandı?
Çocukları eğlence ve neşeyle bağdaştırıp, depresyona girebilecekleri fikrini genelde düşünmeyiz. Ancak yenidoğandan 11 yaşına kadarki çocukluk döneminde de depresyonla karşılaşılabiliyor.
[11.12.2017]

Dikkat! Mevsimsel Depresyon Uyarısı
Özellikle kış aylarında daha sık yaşanan mevsimsel depresyon, enerji kaybı ve dikkat eksikliğine neden olarak günlük hayatı olumsuz etkiliyor.
[30.11.2017]

Duygularımız İş Hayatımızı Nasıl Etkiliyor?
“İş hayatında duygulara yer yok” düşüncesini unutun! Çalışanların duyguları, iş performanslarını doğrudan etkilemekle kalmayıp ekip arkadaşlarına da bulaşıyor.
[29.11.2017]

Değersizlik Hissi İnsanları Tektipleştiriyor!
İran’da Angelina Jolie'ye benzemeye çalışan 29 yaşındaki Sahar Tabar, görüntüsüyle fazlaca dikkat çekti ve gündemi meşgul etti. Tabar, günümüzde giderek yaygınlaşan tektipleşmenin en uç örneklerinden biri.
[28.11.2017]

Şiddete Uğrayan Kadın Ne Yapmalı?
Fiziksel, cinsel, psikolojik veya ekonomik şiddete maruz kalan kadınlar pek çok psikiyatrik sorunla boğuşuyor. Bu noktada en önemli soru şu; şiddete uğrayan kadın bununla nasıl mücadele etmeli?
[24.11.2017]