Haberler >> Zinde Yaşam
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹
ANKET
Tatil için... 
 Türkiye'yi tercih ederim
 Yurtdışını tercih ederim
  

Türkiye İşçi Ölümlerinde Avrupa Birincisi Oldu!

Medya takip ajansı PRNet İş Sağlığı ve İş Güvenliği haftası nedeniyle Türkiye’nin iş kazaları ve işçi ölümleri istatistiklerini inceledi.
Geçtiğimiz yıl iş kazalarında 1970 vatandaşımız hayatını kaybetti. İş kazalarında meydana gelen ölümler en çok erkekleri vururken (1872), kadınlarda (98) daha az ölümlü kaza gerçekleşti.
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin verilerine göre en çok işçi ölümünün gerçekleştiği il 262 kişiyle İstanbul oldu. İstanbul’u 89 ölümle Kocaeli, 81 ölümle Bursa, 74 ölümlü kazayla İzmir takip etti. Bu rakamlar Türkiye’yi Avrupa’da birinci dünyada ise üçüncü sıraya yerleştirdi.
İş kazalarında meydana gelen ölümler iş kollarına göre dağıtıldığında ise tahmin edileceği üzere inşaat sektörünün başı çektiği görülüyor. Tarım alanının ikinci olduğu sıralama, taşımacılık, ticaret/büro, belediye olarak gerçekleşti.
Geçtiğimiz yıl yaşanan kazaları medya 5 bin 449 haberle duyurdu.
 
İlk 3 Ayda 441 İşçi Hayatını Kaybetti

2017 yılının ilk üç aylık diliminde ise en az 441 işçinin hayatını kaybettiği belirtilirken, PRNet ve Ajans Press’in yazılı basın incelemesinde bu kazalar aynı dilimde 2 bin 165 haberle konuşuldu.
Her yıl iş kazalarından 2,3 milyon kişinin can verdiği dünyada yılda 300 milyondan fazla iş kazasının meydana geldiği tahmin ediliyor.


[15.05.2017]


 
 
DİĞER HABERLER  
Ofiste Zinde Kalma Tüyoları
Vitamin Yetersizliğinin 10 İşareti
Zindeliğin Sırrı Yasaklarda Değil Dozajda
Stresi Yok Etmenin 5 Adımı!
D Vitamini Almanın 6 Kolay Yolu
Güzel Bir Tatil İçin İpuçları!
3 Günlük Tatiller Yetmez!
Boşanmalar Kadınların Ömründen Çalıyor