Haberler >> Zinde Yaşam
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹
ANKET
Tatil için... 
 Türkiye'yi tercih ederim
 Yurtdışını tercih ederim
  

Erken Menopoz Sıkıntıları Kader Değil!

Ateş basması, aşırı terleme, alınganlık, mutsuzluk ve unutkanlığa akupunktur ve bitki çaylı çözüm.
40 yaşından önce adetten kesilen kadınların hayat kalitesini düşüren erken menopoz sıkıntılarını ortadan kaldırmak mümkün. Dr. Buğra Buyrukçu, ateş basması, aşırı terleme, alınganlık, mutsuzluk ve unutkanlığa karşı kadınlara akupunktur ve bitkisel tedavi önerdi.
Akupunkturist ve Fitoterapist Dr. Buğra Buyrukçu, menopozun normal sürecinin 40-65 yaş aralığında olmasına rağmen, bazı kadınların 40 yaşından önce adetten kesildiklerini söyledi. Bunun erken menopoz olarak adlandırıldığını ve yaşayan kadınlarda çok çeşitli sıkıntılara yol açtığını söyleyen Dr. Buyrukçu, “En sık karşılaşılan sorunlar ateş basması, aşırı terleme, algınlanlık, gerginlik, uykusuzluk, kilo alımı, cinsel isteksizlik, unutkanlık ve mutsuzluktur. Bu belirtiler yalnızca erken menopoz döneminde değil normal menopoz döneminde de görülmekte ve 5 ila 10 yıl arasında devam edebilmektedir. Menopoza giren her 100 kadından yaklaşık 80’i bu sıkıntıları yaşamaktadır. Genetik yatkınlık, bazı hastalıklar, bazı tedaviler ve cerrahi müdahaleler sonucu erken menopoza giren kadınlarda bu septomlar biraz daha fazla hissedilebilmektedir” dedi.

Menopoz Bir Hastalık Değildir

Menopoz dönemi sıkıntılarını yaşayan kadınların huzurlu ve rahat bir yaşam sürmeleri için genellikle ilaç ve hormon tedavisi uygulandığını söyleyen Dr. Buğra Buyrukçu, “Menopoz bir hastalık değildir, tüm kadınların yaşadığı doğal bir süreçtir. Dolayısıyla bu süreçte kadınlara uzun süreli uygulamalarda yan etkisi ve riskleri olan tedaviler yerine doğal yöntemlerle yaklaşılmasını öneriyoruz. Diyet, spor ve besin desteğinin yanısıra en etkili yöntemlerden birinin akupunktur ve bitkisel ürün takviyesi olduğunu söyleyebiliriz” şeklinde konuştu.

"En Sağlıklısı Akupuntur ve Bitkisel Tedavi"

Dr. Buğra Buyrukçu, akupunturun, menopozdaki kadınların ihtiyaç duydukları östrojeni, yine kendilerinin üretmesi için bedenin doğal kaynaklarını uyaran çok güvenli bir yöntem olduğunu vurguladı. Buyrukçu, “Bitkisel tedaviyle birlikte uygulanması halinde menopozun neden olduğu sıkıntılar ortadan kalkacaktır” dedi. Dr. Buğra Buyrukçu menopoz sıkıntılarını ortadan kaldırmak için şu bitkisel kürü de önerdi: “1 çay kaşığı siyah yılan kökü, 1 çay kaşığı hint kuşkonmazı, 1 çay kaşığı hayıt, bir kahve öğütücüde karıştırılır. Bu karışıma 200 ml limon suyu eklenir. Ağzı kapatılan karışımın etrafı güneş ışığı almayacak şekilde sarılır ve 15 gün boyunca kapalı bir yerde oda ısısında bekletilir. Her gün çalkalanır, 20 gün sonunda kullanılmaya başlanır. Günde iki kez bir çay kaşığı kullanılır.


[13.12.2017]


 
 
DİĞER HABERLER  
2018'e Özel 9 Altın Tavsiye
Dans, Bedeni ve Ruhu Besliyor
Erken Menopoz Sıkıntıları Kader Değil!
Kış Aylarının Enerji Kaynakları
Çalışanlara 10 Altın Öğüt
Uzun Ömrün Sırrı Ne?
Avrupa'nın Havası En Kirli 10 Şehrinden 8'i Türkiye'de!
Nasıl Sağlıklı Bir Şekilde Yaşlanırım?