Haberler >> Kültür ve Sanat
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹
ANKET
Sinemaya ne sıklıkta gidiyorsunuz? 
 Her hafta
 İki haftada bir
 Ayda bir
 İki ayda bir
  

Başımızda Kuşlar: Özgürlüğün ve Dostluğun Öyküsü

Düşsel bir ülkede, kuşlar yuvalarını insanların başlarının üzerine yaparlar... "Başımızda Kuşlar", okuyanları hayal dünyasına sürükleyen keyifli hikayesi ve resimleri ile beğeneceğiniz bir çocuk kitabı.

Bu kitap, kuşlarla birlikte yaşayan insanların ve insanlarla birlikte yaşayan kuşların öyküsünü anlatıyor. Öykünün mekânı düşsel bir ülkedir ve bu ülkede kuşlar, yuvalarını insanların başları üzerine yapar. İnsanlar, başlarının üzerindeki kuşlardan rahatsız olmak bir yana, onlar olmadan yapamazlar. Çünkü kuşlar, şükran borçlarını ödemek için insanların hayatlarını kolaylaştırıp eksiklerini kapatırlar. Herkes hayatından memnundur.

Fakat günün birinde insanlar, başlarının üzerindeki kuşları kafeslere kapatmaya başlayınca büyü bozulur, herkesin huzuru kaçar. Kuşlar hasta olur, insanlarsa mutsuz.

Neyse ki, bütün bunlara karşı çıkabilecek kadar iyi yürekli insanlar da vardır! Özgürlüğün ve dostluğun kıymetini bilen insanlar…

İspanyol grafik sanatçısı Sandra Gobet'in yazıp resimlediği ilk çocuk kitabı olan Başımızda Kuşlar, Final Kültür Sanat etiketiyle yayımlandı.


[22.06.2017]


 
 
DİĞER HABERLER  
Sinemalarda 9 şubat haftası!
Sinemalarda 2 şubat haftası!
Sinemalarda 26 ocak haftası!
Sinemalarda 19 ocak haftası!
Sinemalarda 12 ocak haftası!
Sinemalarda 5 ocak haftası!
Sinemalarda Yılbaşı Haftası!
Sinemalarda 22 Aralık Haftası!