Haberler >> Güzellik ve Bakım
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹
ANKET
Uyku probleminiz var mı? 
 Uykum düzenlidir
 Az uyurum
 Çok uyurum
 Uykum düzensizdir
  

Gençlik Aşısı Hayal Değil!

Bir bebeğinki kadar yumuşak, nemli bir ten; pürüzsüz doku; sıkı, gergin ve ışıltılı, kısacası genç bir cilt.

Dr. Levent Türbedar tarafından Özel Dermamed Poliklinikleri’nde gerçekleştiren Gençlik Aşısı tedavisiyle cilt kendi kendini iyileştirmeye teşvik ediliyor.
IAL Sistem olarak da bilinen Gençlik Aşısı; deriyi nemlendirmeyi ve derinin esnekliğini artırmayı hedefleyen, teni canlandıran, adeta gençliğine döndüren bir enjeksiyon tedavisi. En önemli özelliği cildin tazeliğini doğal yollarla koruması.
Gençlik Aşısı cilt rejüvinasyonu sağlayan; cildi gençleştiren bir enjeksiyon tedavisi. Yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki geniş alanlara uygulanıyor. Kırışıklıkları dolgularla doldurmak yerine deriyi içeriden iyileştiriyor; cildi nemlendiriyor, esnekliğini artırıyor; canlandırıp adeta gençliğine döndürüyor. Bu tedavinin en önemli özelliği ise cildin tazeliğini doğal yollarla koruması.

Gençlik Aşısı Cildi Nasıl İyileştiriyor?

Gençlik Aşısı (IAL Sistem) deri dahil olmak üzere vücudun birçok yerinde bulunan doğal bir kimyasal olan hyalüronik asidin bir türünden oluşuyor. Ciltte hücresel fonksiyonları sürdürmek gibi önemli bir görevi olan hylarüronik asit cildin kendi kendini tamir etmesi açısından da hayati değer taşıyor.
Kolajenlerle lifler arasındaki boşlukları dolduran jöle benzeri bir madde olan hyalüronik asit, kandaki temel maddelerin canlı deri hücrelerine taşınmasını sağlayan bir mekanizma oluşturuyor; suyu tutarak deriyi nemlendiriyor; mekanik ve kimyasal hasarlara karşı bir tampon ve kayganlaştırıcı işlevi görüyor.
Ancak vücudumuzda bulunan hyalüronik asit 18-20 yaşlarından itibaren azalmaya başlıyor. Yaş almayla birlikte kişi güneş ışınlarına maruz kaldıkça hyalüronik asit üretimi iyice azalıyor. Hyalüronik asit azaldıkça cilt esnekliğini ve nemini yitiriyor, kırışıklık oluşuyor.
Gençlik Aşısı (IAL Sistem) işte bu bilgiden yola çıkarak cilde hyalüronik asit enjekte edilmesini ve cildin uyarılmasını temel alıyor. Öyle ki cilt doğal yollarla hyalüronik asit üretmeye ve kolajen ve elastin üretimi için büyük önem taşıyan ve cildin yapısını koruyan fibroblast oluşumunu artırmaya teşvik ediliyor. Sonuç olarak cilt daha genç, sağlıklı ve taze görünüyor.

Gençlik Aşısı Nerede Kullanılıyor?

• Yüz, boyun, dekolte bölgesindeki kırışıklıklarda
• Yaş alan ellerde
• Kuruluktan elastikiyetini kaybeden ciltte
• Akne izlerinde
• Güneş ışınlarından ya da sigaradan yıpranan ciltte
• Tüm cilt gençleştirme tedavilerinde destek olarak kullanılır.

Kısa Kısa Gençlik Aşısı

• Ciltte antioksidan etki yaratır.
• Güzellik iksiri olarak bilinen hyalüronik asit içerir. Hyalüronik asit tüm canlı organizmalarda bulunan doğal bir maddedir.
• Kan damarlarının gelişimini sağlayarak deriye daha fazla oksijen ve besin gitmesini sağlar.
• Kolajen ve elastin üretimi için büyük önem taşıyan fibroblast oluşumunu artırır.
• Cilde bebeksi bir yumuşaklık katar, cildi sıkılaştırır, gençleştirir.


[11.04.2017]


 
 
DİĞER HABERLER  
Dövme Bakımı İçin İpuçları
Sık Duş Almak Cildi Kurutuyor
Burun Estetiğinde 9 Şehir Efsanesi
Banyo İçin İdeal Süre 10 Dakika
Burnunuzun Şeklini Hava Koşulları Belirliyor
Güzellik Uğruna Yapılan 7 Kusurlu Hareket
Rapunzel'i Kıskandırın
Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın 7 Yolu