Haberler >> Moda ve Kozmetik
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹
ANKET
Diş sağlığınız nasıl? 
 Belirli aralıklarla kontrole gittiğim için gayet iyi
 Dolgu yapılması/çekilmesi gereken dişlerim var
 Ağız ve diş sağlığım berbat
  

Göze Göre Rengi Değişen Elbise

İnsan beyni görsel algılama üzerinde oynadığı oyunlarda en çok bu aralar eğlenmiş olmalı! Öyle ki geçtiğimiz Perşembe günü sosyal medyadan yayımlanan bir elbisenin rengi dünyayı ikiye böldü. Gerçekte mavi siyah renklerde olan elbise kimisi için resmen sarı-beyazdı…
İskoç şarkıcı Caitlin McNeill tarafından “Bu elbise ne renk” sorusuyla paylaşılan fotoğraf ciddi bir fikir ayrılığına sebep oldu. Sosyal medyada yazılan yorumlar kadar; evlerde, ofislerde, sokaklarda da insanlar elbise rengi üzerinde tartıştılar.
Üretici firma elbisenin mavi siyah renkte olduğunu açıklasa da halen o renkleri göremeyen milyonlarca kişi söz konusu.
The Dress etiketi ile sosyal medyada yer alan konu için 24 saatte 3,5 milyon tweet atılırken; tartışma boyunca 7 milyon civarı tweet ile paylaşım yapıldı. Bir anda yayılan renk tartışmaları sosyal medyanın gücünü bir kez daha kanıtlarken; konu basının da ilgisini çekti.
Ajans Press’in verilerine bakıldığında; geçen hafta konu sosyal medyada trend topic olduktan sonra aynı gün, 18 Ulusal gazete bu renk değiştiren elbiseye yer verdi.

Sahi Elbise Hangi Renk?

Tartışmalar yaygınlaştıkça uzmanlar da çeşitli açıklamalar yaparak; resmin arka planında kullanılan ışıktan dolayı kimi insanların mavi rengi algılayamadığını ifade ettiler. Beyazı görenler için kabul etmesi zor olsa da; nihayetinde gelinen son nokta elbisenin mavi siyah olduğu yönünde!


[05.03.2015]


 
 
DİĞER HABERLER  
5 Adımda Topuklu Ayakkabı Giyme Sanatı!
Gelinliğiniz Vücudunuza Uygun mu?
Göze Göre Rengi Değişen Elbise
Kışa Sıcak Dokunuş
HSBC Advantage’dan Markafoni.com’da 20 TL NakitPuan
Sutyenle İlgili Şehir Efsaneleri!
Abiye Sezonu Açıldı!
DeFacto’dan Rengarenk Bir Koleksiyon