Haberler >> Ev ve Dekorasyon
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹
ANKET
Evinizde en sık değiştirdiğiniz eşyanız? 
 Halı
 Perde
 KoltukTakımı
 Kanepe
 Yemek Takımı
 Yatak Odası Takımı
 Çocuk Odası Takımı
  

5 Adımda Bahar Dekorasyonu

Baharın gelmesiyle yaşam alanlarında da hoş değişimler başladı… Modoko’dan, ufak dokunuş ve doğadan yansıyan canlı renklerle evinize ve iş yerlerinize bahar atmosferi oluşturma önerileri…
Modoko Yönetim Kurulu Başkanı İ. Etem Özçelik, küçük detaylarla evleri canlandıracak dekorasyon sırlarını paylaştı:

1. Dekorasyon Detaylarda Saklı…
Evlerde veya ofislerde en önemli unsur minimal parçalarla sağlanan hareketlilik. Dekorasyonunuzda küçük ama etkin parçalara yer verin.

2. Canlı Renklerle Gelen Bahar Havası
Evlerde canlı renk kullanımı denildiğinde aklınıza hemen rengârenk mobilya takımları gelmesin. Detaylarda kullanılacak renkli parçalar hem daha havadar hem de canlı bir eviniz olmasını sağlar. Bunun için mavi bir sehpa ile salonunuzu veya kırmızı bir komodin ile yatak odanızı renklendirebilirsiniz.

3. Çiçekleri Unutmayın
Türk ev yapısında genelde yeşil yapraklı, büyük saksılarda ve salonun köşesinde bulunan çiçekler kullanılır. Pek çok iç mimarın dekorasyon çalışmaları incelendiğinde balkon veya bahçe dışında büyük çiçekler detay olarak kullanılmaz, bunun yerine minimal daha canlı renklere sahip menekşe veya gerbera gibi çiçeklerle salon veya mutfak dekorasyonuna hareket ve canlılık katılır.

4. Perdelere Renk Gelsin
Perde dediğimizde aklımıza ilk gelen renk beyaz veya ekru oluyor. Oysa dekorasyonda başlıca kahramanlar evlerin havasını anında değiştiren fon perdeler olmalıdır. Dekoratif bir görünüm için en önemli unsur renkli fon perde kullanımıdır. Basık evleri geniş gösteren beyaz tül perde veya güneşlik değil uçuk renkli fon perdeleridir.

5. Duvarları Tekdüzelikten Kurtarın
Ev dekorasyonunda belki de gözden kaçırdığımız başlıca unsur mobilyalar dahi yerleştirilmeden gerçekleşen duvar boyasıdır. Duvarlarımızı genelde tek bir renkte boyar ve duvar kâğıdı kullanmaktan çekiniriz. Dekorasyonun en temelinde cesur davranmak ve her duvarda farklı bir açı oluşturmak gerekir.


[25.05.2017]


 
 
DİĞER HABERLER  
Evlerdeki Mikrofiber Tehlike!
Çocuklu Evlere Özel 7 Temizlik Tüyosu
Küçük Evleri Olanlara Büyük Tüyolar
Yazlık Evler Nasıl Dekore Edilmeli?
Yanlış Aydınlatma Sağlığımızı Tehdit Ediyor!
5 Adımda Bahar Dekorasyonu
Yeni Evlenenlere Dekorasyon Önerileri
Akıllı Temizliğin Püf Noktaları