Haberler >> Ev ve Dekorasyon
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹
ANKET
Evinizde en sık değiştirdiğiniz eşyanız? 
 Halı
 Perde
 KoltukTakımı
 Kanepe
 Yemek Takımı
 Yatak Odası Takımı
 Çocuk Odası Takımı
  

Küçük Evleri Olanlara Büyük Tüyolar

Küçük mekanları fazla eşyalardan ve koyu renklerden kaçınarak, olduklarından daha büyük ve ferah gösterebilirsiniz. İşte küçük evleri olanlara önemli ipuçları...
Küçük alanları dekore ederken en sık karşılaşılan sorunlar, alanı geniş ve ferah gösterme ihtiyacından kaynaklanıyor. Bu durumun kolay yöntemlerle çözüme kavuşacağını ifade eden Buka Sofa Tasarım ve Proje Müdürü Hans Stöger, “Küçük alanlarda yaşam, insanların dekorasyon konusundaki isteklerini sınırlamamalı. Yalnızca birkaç dekorasyon adımıyla küçük odaları bile ferah alanlara dönüştürmek mümkün. Bu noktada, ışık oyunlarından renk uygulama yöntemlerine, mobilya düzeninden eşya seçimine kadar her detaya dikkat etmek gerekir” dedi.

Dar Alanlarda Pastel Tonları Tercih Edin

Alçak tavanlı, az pencereli ve küçük metrekareye sahip alanları geniş gösteren en önemli adımın renk seçimi olduğunu vurgulayan Stöger, “Koyu renkler ışığı emdiği için odanın daha küçük görünmesine sebep olur. Bu yüzden, dar alanlarda beyaz, krem, mavi ve yeşilin pastel tonları gibi açık renkli ve yumuşak tonda renkler seçilmeli” dedi.

Az Eşya Kullanın

Küçük alanlarda eşya seçiminin de alanı ferah göstermede etkili olduğunu ifade eden Stöger, “Büyük eşya seçimi odayı olduğundan daha küçük göstereceği için, küçük boyutlarda eşyalar tercih edilmelidir. Diğer yandan daha az aksesuar kullanmak ya da parlak aksesuarları tercih etmek, ışığın yansımasını artıracağı için doğru bir seçim olur. Açık renklerde seçilecek eşyalarla yer döşemesi arasındaki uyuma da dikkat edilmelidir. Tavana yakın asılan uzun perdeler mekanın daha geniş olduğu algısını yaratacaktır” dedi.


[08.08.2017]


 
 
DİĞER HABERLER  
Evlerdeki Mikrofiber Tehlike!
Çocuklu Evlere Özel 7 Temizlik Tüyosu
Küçük Evleri Olanlara Büyük Tüyolar
Yazlık Evler Nasıl Dekore Edilmeli?
Yanlış Aydınlatma Sağlığımızı Tehdit Ediyor!
5 Adımda Bahar Dekorasyonu
Yeni Evlenenlere Dekorasyon Önerileri
Akıllı Temizliğin Püf Noktaları