Haberler >> Alternatif Tıp
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹
Hastalıklarımızın Ruhsal Nedenleri

Grip, kanser, migren, iktidarsızlık, epilepsi, kalp krizi, diyabet... Hastalıkların çoğu dış etkilerden değil içimizden geliyor. Zihinsel anlamda yaşadığımız sorunlar, sadece ruhumuza değil bedenimize de zarar veriyor.
‘OL’ der ve OLUR’ isimli kitabın yazarı Spiritüel Danışman Tuğçe Işınsu, günlük hayatta karşılaştığımız sağlık sorunları yolu ile bedeninizin bize vermek istediği mesajlar olduğunu söylüyor.
Tuğçe Işınsu, “Hastalık, enerjinin bozulmasıdır. Yaşamın, ruhun, enerjin artık sana bir mesaj vermek zorunda kalır tüm o yaşananlardan sonra ve bunu bir hastalık yolu ile yapar. Daha önce olumsuz bir şey olur, bunun sonucu kişide bir hastalık olarak sadece yansır. Şifa içinse kaynağa geri dönülmeli, aslı sebep bulunmalı. Cevap her zaman geçmişle ilgili” diyor.

Kendinizi Sevmiyorsanız Hastalanırsınız

Işınsu’ya göre, kendinizi onaylamamış, sevmemiş, korkular içinde yaşayan, ifade edememiş, yansıtamamış biriyseniz hastalık olarak bu tıkanmış enerji size geri döner. Geçmişi bırakabilmelisiniz, bırakamıyorsanız bu size olumsuz yansır ki toplumdaki çoğu kişinin asıl sorunu da budur.

Hastalık Sizin İçin Uyarıdır

Geçmiş için üzülmek yanlıştır, değersizlik yaşayan kişi bunu yapar. Enerjiyi asla değişmeyecek konular üzerinde tutmayın. Geçmiş sadece gereken yaşam derslerini verdi ve gitti. Geçmiş için sürekli üzülmek hasta edicidir. Anda kalın, gelecek için üzüntü duymak ve peşin kaygı taşımak da son derece enerji çalan bir yanlıştır. Hastalığı önce kabul etmek gerekir, yüzleşmek… Sonra da kesin bir değişim kararı verebilmeyi gerektirir süreç. Hastalık zaten bir alarmdır; artık bir şeyler değişmeli diyen bir enerjidir size. Hastalık yapmış olduğunuz yanlışlar için size son uyarıdır.

En Etkili Şifa Yolu Duadır

Hastalık da ruhtaki bir sıkıntıyı ortaya koymak için belirir. Tıbbi olarak ilerlenecek yolda, kişinin kendi başına gerçekleştireceği en etkili şifa yolu duadır. Dua her şeyin mümkün olduğuna olacağına inanmaktır, sınırsız çareleri olan Allah’tan istemektir. Zaten sizi iyileştirecek olan doktoru da vesile kılan Allah. Dua zaman mekan ve tüm sınırların dışına çıkmaktır, tüm isteklerin özgür olduğu yer ve enerjidir. Dünya’daki tüm sınırların üzerine çıkarız dua anında; hissederek ve gerçekten kalple dua edin.

Hastalıklar ve Ruhsal Nedenleri

Grip: Karamsar düşünme ve inançlarda sorun yaşama. Korku. Olumsuza inanmak.

Kanser: Derin acılar ve çöküşler. Uzun süre sır taşımak. Nefreti içinde tutmak.

Migren – baş ağrıları: Kalma, durma, ileri gidememe… Kusursuz olma isteği, fazla kontrol, kendi üzerinde aşırı baskı yaratma. Bastırılmış öfke. Hayatın akışına güvenmeme.

İktidarsızlık: Cinsel baskı, beğenilmeme korkusu, gerginlik, suçluluk duyma. Topluma güvenmeme. Önceki partnere duyulan bastırılmış öfke. Anne-baba korkusu.

AIDS ve zührevi hastalıklar: Kendini yetersiz bulmak. Kendini umutsuz hissetme. Güvenmemek. Kendinden vazgeçme, kendini onaylamama. Cinsel suçluluk duygusundan kopamama. Cezalandırılma ihtiyacı duyma. Cinsel yaşamın pis veya günah olduğuna inanma. Birisine karşı cinsel suç işlemiş olma. Suçluluk.

Alzheimer: Hayatı terk etme kararı. Hayatı olduğu gibi kabul edememek, sona geldiğini düşünmek. Çocukluğun dünyasına geri dönme eğilimi. Aşırı ilgi talep etmek. İntikam isteği ve güncel olanı reddetme.

Aşırı kilo - şişmanlık: Korkma. İncinme, aşağılanma, korunma ihtiyacı duyma. Duygulardan kaçış. Güvensizlik, kendini reddetme. Arayış. Korunma isteği. Aşırı duygusallık. Korku ve korunma ihtiyacı, gizli öfke ve affedememe. Dış dünyayı güvenli bulmama.

Bağımlıklar – tiryakilikler: Kendinden ve yaşamdan kaçmak. Korku. Kendini sevmemek.

Bağırsak sorunları: Geçmişi bırakamama… Eski ve ihtiyaç duyulmayan şeyi atmaktan korkmak.

Hemoroid – Makat: Geçmişe duyulan öfke ve sevilmediğine inanma. Bırakmaktan ve kurtulmaktan korkma. Kendini değişime açık görememe, gereksizi biriktirme. Geçmişte kalma; duyulan kızgınlık. Geçmişin sorumluluğunu alamama.

Baş ağrısı – migren: İstenmeyene katlanma. Korku. Kendini eleştirme, sevmeme.

Bellek yitimi – unutkanlık: Korku ile yaşama. Hayattan kaçma eğilimi. Yaşamına sahip çıkamama.

Beyaz akıntı, kadın hastalıkları, dölyolu iltihabı: Kadınların güçsüz veya korunmaya muhtaç olduklarına inanma. Bir sevgiliye, eşe karşı öfke duyma, kin veya intikam duygusu, cinsel gücünü reddetme.

Depresyon: Başaramayacağına inanma, hak etmeme duygusu. Umutsuzluk.

Diş rahatsızlıkları: Uzun süren kararsızlık ve bekleme. Kararlar verememe, yetersizlik.

Diyabet (Şeker) hastalığı: Geçmişte kalma, pişmanlık duymak. Hayatı kontrol altına alamama. Hayatı sevmeme. Şefkate büyük ihtiyaç duyma. Derin keder ve darbeler. Geçmişte kalma, kayıplar.

Doymama - iştah: Kendinden nefret etmek, utanma, kendini onaylamama, bastırılmış nefret.

Epilepsi – Sara: Acı çekme eğilimi. Hayatı reddetme. Büyük zorluk. Kendine yönelik sevgisizlik. Aşağılanma duygusu. Hayatı ve yeniliği reddetme. Büyük acılar. Kendine karşı zararlı olabilme.

Frijit – cinsel soğukluk: Korku. Hazzı sevmeme, seçmeme, günah sayma. Cinselliğin kötü olduğuna inanmak.

İdrar yolu enfeksiyonu: Karşı cinse veya sevgiliye duyulan öfke. Başkalarını
suçlamak. Bastırılmış ilişkisel öfke, içe atmak..

Kalp krizi: Haz duygusunu kaybetme, sevgisizlik, parayı fazla önemseme, mevki için kendini hırpalama.

Nefes kokması: Kızgınlık, öfke, söylenmemiş sözler ve intikam dolu olmak, içe atmak. Yanlış ifadeler, pis dedikoduculuk, çirkin düşünme ve insanları söz ile kırmak...

Romatizma: Kurban rolünü seçmek. Hep haksızlığa uğradığını zannetmek. Sevgi yoksunluğu, yanlış iletişim. Kendini ikinci plana atmak. Acı ile beslenme. İçerleme ve içe atma.

Selülit: Yanlışa ve geçmişe takılı kalmak. Unutamamak. İlerlemeyi güvenli bulmama. Kendi yolunu bulamama. Biriken öfke ve suçluluk.

Adetle ilgili rahatsızlıklar: Kadınlığını reddetme. Cinselliği sevememe… Suçluluk, korku hissetme. Üreme organlarının günahkar yada kirli olduklarına inanma, geçmişteki cinsel olumsuz deneyimler.

Adet görememe: Kadın olmayı istememe. Kendini kabul edememe, gelişimden korkma. Kendinden hoşlanmama.


[27.01.2017]


 
 
DİĞER HABERLER  
Kınanın Ağrı Kesici Etkisine İnanamayacaksınız
Ağrılarınıza Karşı Tibet Şifası
Adaçayı Soğuk Algınlığında da Şifa Veriyor
Çayın Sağlıklısını İçin
Aşkınıza Telepatiyle Kavuşun
Kuşburnu Çayının 9 Mucizesi
Hastalıklarımızın Ruhsal Nedenleri
Geçmiş Yaşam Şifasıyla 30 Kilo Verdi