Haberler >> Erkeklere Özel
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹
ANKET
Kolay sinirlenir misiniz? 
 Hayır, her zaman sakin kalabilirim
 Bazen sinirlerime hakim olamayabilirim
 Evet, genellikle sinirli bir yapım var
  

Yaza Özel Tıraş Tüyoları

Sıcak yaz günlerinde erkeklere tıraş deneyimini kolay ve ferahlatıcı hale getirecek bilgiler ve püf noktaları!
İşte 72 yıllık deneyimiyle erkeklere benzersiz el yapımı traş ürünleri sunan Mühle'den yaz aylarında doğru bir tıraş için öneriler:

• Yazın maruz kalınan güneş ve rüzgâr cildi kuruttuğundan, tıraşın ciltte tahriş yaratmaması için tıraş öncesi ve sonrası mutlaka cildi ferahlatıcı ve nem etkisi yüksek ürünler kullanılmalıdır.
• Yaz aylarında tıraş ekipmanlarının pas kontrolü düzenli yapılmalıdır. Özellikle jiletlerin paslanıp paslanmadığı iyi gözlemlenmelidir. Her tıraştan sonra jiletin çıkarılması, makinanın jiletten korunması açısından büyük önem taşır. Tıraş ekipmanlarında pas jilette başlar, önlem alınmazsa bıçağa da geçebilir.
• Günlük tıraş ritüelinde, jilet, sakalları kesemeyip çekilme hissi verdiği anda mutlaka değiştirilmelidir.
• Yazın nemli ortamlarda tıraş fırçasının hijyenine dikkat edilmelidir. Nemli kalan ve iyi kurutulmayan tıraş fırçaları kolayca bakteri üretir. Bu nedenle kullanılan fırçaların iyi durulanıp, silkelenip ardından hava alan bir ortamda asılarak kurumaya bırakılması gerekir. Yaz aylarında, kolay kuruyan porsuk ve sentetik kıllı tıraş fırçalarını kullanmak ıslak tıraş sevenler için daha pratiktir.
• Tıraş ritüelinin olmazsa olmazı tıraş fırçası, yazın ciltte biriken tozun ve kirin arındırılmasını sağlar. Gözenekleri açarak ciltte doğal peeling etkisi yaratır. Bundan dolayı, tıraş fırçası ile tıraş olmak cilt için her zaman olduğu gibi yaz aylarında da önem taşır.


[20.07.2017]


 
 
DİĞER HABERLER  
Bu ağrı kesiciler erkeklerde kısırlığa neden oluyor!
Aldatmanın 5 Bilimsel Nedeni
Ceviz Spermi Güçlendiriyor!
Erkeklerin Çekiciliğini Artıran Yiyecekler Neler?
Baba Olmaya Engel 8 Neden
Yaza Özel Tıraş Tüyoları
Kısırlık Sorunu Babanızın Mirası Olabilir
Erkekler Artık Sakal ve Bıyık da Ektiriyor