Haberler >> Cinsellik
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹
ANKET
Evliliğinizde cinselliğin yeri nedir? 
 Her gün
 Haftada 2-3 kez
 Haftada bir
 Ayda 2-3 kez
 Ayda yılda bir
 Hiçbir zaman
  

Türkiye'nin İlişki ve Cinsellik Haritası!

Türk insanı ilişkide en çok neyi önemsiyor? Partneriyle cinsel açıdan ne kadar uyumlu? İlişki sonlandığında ayrılığı nasıl yaşıyor?
Sosyal anket platformu poltio.com, 5135 kişinin katıldığı araştırma ile Türkiye’nin ilişkiye ve cinselliğe karşı bakışını inceledi.

Sağlam İlişkilerin Temelini Karakterde Arıyoruz

Araştırmada "Bir ilişkinin en önemli temel taşı nedir?" sorusunu yanıtlayan 1012 kişinin yüzde 61’i "karakterlerin uyumlu olması" yanıtını verirken, yüzde 15’i "aşk" cevabını verdi.
1012 kişinin katılımıyla sonuçlanan "Evlenmek için nasıl bir erkek/kadın?" sorusuna cevap veren kadınların yüzde 26’sı "iyi bir baba olma potansiyeline sahip bir erkek" derken, erkeklerin yüzde 26’sı ise evlenmek için "karakteri iyi bir kadın" tercih ettiğini belirtti.

Beyaz Yalanlar Söylüyoruz

"Eşinize/sevgilinize yalan söyler misiniz/söylediniz mi?" sorusuna yanıt veren 1012 kişinin yüzde 55’i beyaz yalanlar söyleyebileceğini/söylediğini belirtirken, yüzde 34 hayır yanıtını verdi.

İlişkide Cinsellik Çok Önemli

1012 kişiden kadınların yüzde 75’i erkeklerin ise yüzde 87’si cinselliğin ilişkide önemli olduğunu belirtti. Sadece ilişkisi olanların yanıtladığı ‘Partneriniz ile cinsel açıdan uyumlu olduğunuzu düşünüyor musunuz?’ sorusuna yüzde 66 oranla olumlu dönüş oldu; 10 seneden uzun süren evlilerin ise sadece yüzde 57’si uyumlu bir cinsel hayatları olduğunu düşünüyor.

Kadınlar Ayrılığı Erkeklerden Farklı Yaşıyor

"İlişkiniz bittiğinde, ayrıldığınızda ilk olarak ne yaparsınız?" sorusunu yanıtlayan 1012 kişiden yüzde 42’si "Normal yaşantıma devam ederim" dedi; erkeklerin yarısı normal yaşantısına devam edeceğini belirtirken, bu oran kadınlarda 3'te 1 oranında oldu. Aynı soruya yüzde 21 "Kendi kabuğuma çekilir, evde tüm gün dizi, film izlerim", yüzde 14 "Bol bol ağlarım", yüzde 11 "Arkadaşlarımla gezer eğlenir, dağıtırım" cevabını verdi. 1012 kişiden kadınların yüzde 64’ü, erkeklerin ise yüzde 55’i ilişkileri bittiğinde eski sevgililerini/eşlerini sosyal medya hesaplarından sildiğini belirtti.


[23.11.2017]


 
 
DİĞER HABERLER  
Türkiye'nin İlişki ve Cinsellik Haritası!
Sık Rastlanan 6 Cinsel Fobi!
Çocuklara Cinsel Eğitim Ne Zaman ve Nasıl Verilmeli?
Kadınlar 12 Ayda Cinsellikten Uzaklaşıyor
Erkekler Cinsellik, Kadınlar Duygusallık Peşinde
11 Soruda Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar
Duyguları İfade Etmenin Gücü
Viagra Gençler Arasında Yaygınlaşıyor!