Haberler >> Bebek ve Çocuk
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹
ANKET
Kaç çocuğunuz var? 
 1
 2
 3
 4 veya daha fazla...
 Çocuğumuz yok
  

Yaşasın 23 Nisan!

Ulu Önder Atatürk'ün çocuklara hediyesi olan ve dünyanın tek çocuk bayramı olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!
23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasıyla Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması yolunda önemli bir adım atılmış oldu. Meclis ve Hükümet Başkanlığına Mustafa Kemal seçildi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşı'nın başarıyla sonuçlanması için gerekli yasaları kabul edip uygulamaya başladı. Bütün konuşmalarında "Bugünün küçükleri yarının büyükleri" diyerek geleceğin çocukların elinde olduğunu her fırsatta belirten Atatürk, 1924'te ilk Meclis'in açılış tarihi olan 23 Nisan gününün bayram olarak kutlanmasına karar verdi.
Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği bu bayram, 1979'un, UNESCO tarafından 'çocuk yılı' ilan edilmesiyle uluslararası nitelik kazandı. Dünyada çocukların sahip olduğu tek bayram olan 23 Nisan, dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmak için her yıl düzenleniyor.

Atatürk Köşesi İçin Tıklayın


[23.04.2017]


 
 
DİĞER HABERLER  
Kız Çocuklarına Dair Utanç Tablosu
Çocuklarda Burun Kanaması Neden Olur?
Her Annenin Sütü Aynı Değil
"El Ayak Ağız Hastalığı"na Karşı 7 Önlem
Okullarla Birlikte Bulaşıcı Hastalık Mevsimi de Açıldı
Çocukların Başarısını Engelleyen 10 Şey
Çocuklarda Uyku Problemleri Nasıl Çözülür?
"El, Ayak, Ağız Hastalığı" Yaygınlaşıyor!