Haberler >> Bebek ve Çocuk
 
ANASAYFA‹‹
KÜTÜPHANE‹‹
ANKET
Kaç çocuğunuz var? 
 1
 2
 3
 4 veya daha fazla...
 Çocuğumuz yok
  

Prima, Türkiye’deki 30'uncu Yılını Kutluyor

P&G’nin lider bebek bezi markası Prima, Türkiye’de 30 yıldır, bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine katkı sağlayarak, hem annelerin hem de bebeklerin hayatlarını iyileştirmek için yenilikçi ürünlere ve ilklere imza atıyor. Türkiye’nin ilk hazır bebek bezi olan Prima, Türkiye’deki annelerin bebekleri için bir numaralı tercihi olmaya devam ediyor.
Türkiye’de 30’uncu yılını kutlayan P&G’nin lider bebek bezi markası Prima, ilk hazır bebek bezini anne ve bebekleriyle buluşturduğu günden bu yana geliştirdiği yenilikçi ürünleriyle bebeklerin sağlıklı, mutlu gelişimleri için özenle çalışıyor ve Türkiye’deki annelerin bebekleri için bir numaralı tercihi olmaya devam ediyor.

Prima’nın 30 Yıllık Yolculuğu

1986 yılında Türkiye’de ilk hazır bebek bezini piyasaya sunan Prima, bebeklerin gelişim dönemlerinde farklı ihtiyaçlarının aynı bebek bezi ile karşılanamayacağından yola çıkarak, farklı teknolojilerle üretilmiş birbirinden yenilikçi ürünleri anne ve bebekleri ile buluşturuyor. 1987 yılında ilk esnek yan bant teknolojisini, 2000 yılında ilk nefes alan pamuksu dış yüzeyi, 2005 yılında ilk külot bezi ve 2012 yılında ilk ıslaklık göstergesini geliştiren Prima son olarak geçtiğimiz yıl ilk “emici kanal teknolojisi” ile bebek bezinde yeni bir devri başlattı. Bugün Prima, Aktif Bebek, Premium Care, Prima Pants Külot Bez ve Islak Mendilleri’nden oluşan ürün geniş gamıyla anne ve bebeklerinin mutlu yolculuklarında yanlarında yer alıyor.

"Bebekler İçin En Yenilikçi Ürünler Prima’dan"

Prima, Türkiye’de ilk ve tek “3 Emici Kanal Teknolojili Bebek Bezi Prima Aktif Bebek”in seri üretimine Avrupa’da ilk kez P&G Gebze fabrikasında başladı. Yüzde 100 yerli üretimle Türk annelere sunulan Prima Aktif Bebek, devrim yaratan “emici kanal teknolojisi” ile bezin tamamını kullanarak ıslaklığı dengeli bir şekilde dağıtıyor ve 12 saate kadar kuruluk sağlıyor. Bebek bezinde yeni bir dönemi başlatan “emici kanal teknolojisi”, sıvıyı beze eşit dağıtırken, ıslaklığı daha iyi hapsederek bebeklerin sabahları kuru uyanmalarına yardımcı oluyor. Prima Premium Care ultra incelik, kuruluk, uyum, koruma ve ıslaklık göstergesi başta olmak üzere rahatlık sunma özelliklerini kapsayan ideal cilt koruması ile ipeksi yumuşaklığı bir araya getiriyor. Türkiye’de bir ilk olarak 360 derece esnek bel teknolojisine sahip Prima Külot Bez ise külot gibi kolayca giydirilip pratik bir şekilde çıkarılabiliyor ve 12 saate kadar kuruluk sağlıyor.
Prima Türkiye ve Kafkaslar Marka İletişim Müdür Yardımcısı Tunahan Kafa, “Türkiye’de 30’uncu yaşımızı kutlarken bir numara olmanın da gururunu yaşıyoruz. Prima olarak en büyük amacımız bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine destek olmak. Bunun için anne ve bebeklerin ihtiyaçlarını göz önüne alarak inovatif ürünler geliştiriyor, en yeni teknolojileri bebek bezine taşıyoruz. Üstelik bununla da kalmıyor, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek anne ve bebeklerin sağlığını da önemsiyoruz. Prima Gülen Bebekler Kliniği ile anneleri bebek sağlığı konusunda bilinçlendirmek için çaba gösteriyoruz. Amacımız bundan sonra da daha çok anne ve bebeğin hayatına dokunmak”dedi.

Gülen Bebekler Kliniği ile 1 Milyon Anne ve Bebeğe Erişme Hedefi

Anneleri anne-bebek sağlığı konusunda bilgilendirmek amacıyla yola çıkan Prima Gülen Bebekler Kliniği, bugüne dek 28 ili gezdi. Gittiği bütün şehirlerde bebeklere ücretsiz doktor kontrolü başta olmak üzere sürpriz hediyeler, özel indirimler ve eğlenceli oyunlar sunan Prima Gülen Bebekler Kliniği, anne ve anne adaylarının bebeklerinin sağlığıyla ilgili akıllarına takılan tüm sorularına da yanıt veriyor. Özellikle doğum oranı yüksek ancak hastane erişimi düşük illeri ziyaret eden Prima Gülen Bebekler Kliniği, 2017 yılı sonunda 1 milyondan fazla anne ve bebeğe ulaşmayı hedefliyor.

30. Yıla Özel Reklam Kampanyası

Prima, 30. yılına özel hazırladığı yeni reklam kampanyasında, “Neden Prima?” diye sorusunun cevabını annelerden alıyor. Ege, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinden üç annenin kendi bebekleriyle rol aldığı üç farklı reklam filminde anneler, Prima’yı neden tercih ettiklerini deneyimleri üzerinden anlatıyor. Annelerin bebek bezi tercihindeki kriterlerini, endişe ve heyecanlarını samimi bir dille aktaran reklam filmlerinde Hamide Algan, oğlu Enes; Zeliha Gündüz, kızı Cemre ve Cansu Malcı, oğlu Ayhan ile birlikte rol alıyor. Televizyon kanallarından ve gösterilen reklam filmleri aynı zamanda YouTube’ta da izlenebiliyor.
https://www.youtube.com/watch?v=D__9p77LKDc 
https://www.youtube.com/watch?v=wT2anag1xfE 
https://www.youtube.com/watch?v=IKc5IbzwUfg 


[09.08.2017]


 
 
DİĞER HABERLER  
Göz Sorunları Okul Başarısına Engel
Ergenliğe İlk Adım: Egosantrik Dönem
Prematüre Bebekler İçin 4 Hayati Kural
Bebeğinizi Öptüğünüzde Tuz Tadı Alıyorsanız Dikkat!
Prematüre Bebeklere Dair 10 Soru 10 Cevap
Yarık Dudak-Damak Sorununa İzsiz Çözüm!
Çocuğumun Bacakları Neden Morardı?
Korku Kekemeliğe Sebep Olur mu?